Videonovērošanas atbilstība personas datu aizsardzības likumiem

Izvilkumi no Datu valsts inspekcijas rekomendācijas
„Personas datu aizsardzība darba vietās"

Lasīt vairāk

Izšķirtspēja dažādās videonovērošanas tehnoloģijās

Vairumā gadījumu augstāko izšķirtspēju, ko iegūst no analogajām videokamerām, ir 4CIF jeb 704x576 punkti.

IP kameru izšķirtspēja variē no VGA (600x400) līdz 5 megapikseļiem.

Zemāk redzams 4CIF un 2 megapikseļu attēlu salīdzinājums. Šajā gadījumā izšķirtspēja ir tāda, kas varētu būt nepiemērota izdalītā cilvēka personas identifikācijai.

Lasīt vairāk

Videonovērošanas atbilstība Alkoholisko dzērienu aprites likumam

Atbilstoši Alkoholisko dzērienu aprites likuma 6.panta 1.1 daļas 2.punktā noteiktajam, ja tiek tirgots alkohols ar alkohola saturu vairāk kā 5.8 procenti, - alkoholisko dzērienu tirdzniecības zāles pašapkalpošanās zonā un pircēju individuālās apkalpošanas vietā jānodrošina nepārtraukta videonovērošana, videoieraksta veikšana reālā laika režīmā un tā saglabāšana vismaz septiņas dienas pēc ierakstīšanas.

Lasīt vairāk

PoE tehnoloģija IP kamerām


Veidojot IP kameru videonovērošanas sistēmu, visbiežāk tiek izmantota PoE tehnoloģija. Tas nozīmē, ka tiek pielietota vienkāršota kameru pieslēgšana, jo pa vienu savienojumu tiek nodrošināta gan video un datu plūsma, gan strāvas padeve.
Lasīt vairāk

Videonovērošanas sistēmu salīdzinājums.

Plānojot videonovērošanas sistēmas izveidi mūsdienās grūtības var sagādāt izvēle starp dažādajām tehnoloģijām. Izplatītākās no tām ir
     - Analogā videonovērošana,
     - IP kameras
     - HD SDI
     - HD CVI un HD TVI kā arī AHD

Lai atvieglotu izvēli, esam izveidojuši vienkāršotu dažādo sistēmu salīdzināšanas tabulu.

  Analogā AHD HD CVI HD TVI IP kameras
1) Izšķirtspēja 4CIF HD 720p HD 1080p HD 1080p HD 1080p
Lasīt vairāk

Mobilais internets attālinātai videonovērošanai

Videonovērošanas risinājumi kļūst arvien pieejamāki. Viens no faktoriem ir iespēja veikt attālinātu videonovērošanu caur mobilo internetu tur, kur agrāk tas nebija nodrošināts. Vēlamies sniegt nelielu ieskatu, par mobilās attālinātās videonovērošanas aspektiem.

 

Lasīt vairāk

Tehnisko terminu skaidrojumi videonovērošanā

WDR – Wide Dynamic Range – Plaša dinamiskā [pielāgošanās] amplitūda

Kameras pielāgojas attēla uztveršanai un apstrādei tā, lai pēc iespējas labāk attēlotu dažādas attēla zonas ar atšķirīgām vizuālām īpašībām. WDR funkcija ļauj vienlaikus labi attēlot, gan gaišas, gan tumšas, gan kontrastainas, gan dūmakainas attēla daļas.

 bez WDR ar WDR

 
Lasīt vairāk

Kā izdevīgi nomainīt vecās analogās kameras uz HD vai Full HD kvalitātes aprīkojumu.

Tā kā HD CVI aprīkojums darbojas caur koaksiālo kabeli, tad jaunās tehnoloģijas kameras var pieslēgt pie vecajiem kabeļiem. Kabeļu montāža parasti sastāda lielākās uzstādīšanas izmaksas. Mainot vecās analogās kameras uz jaunajām HD CVI, papildus izmaksu uz kabeļu maiņu nav. Pietam testi apliecina, ka HD CVI tehnoloģijā ir relatīvi zemas prasības pret kabeļu kvalitāti. Tas ļauj sekmīgāk uzstādīt jauno sistēmu uz vecās bāzes.

Lasīt vairāk

Nakts redzamība videonovērošanā

Veicot videonovērošanu tumšajā diennakts laikā, svarīgi ir izvēlēties pareizu apgaismojumu. Pirmkārt, jāsaprot, ka kameras arī nakts redzamības režīmā pie standarta iestatījumiem nevar nodrošināt objektu redzamību bez gaismas avota. Pārslēdzoties uz nakts redzmību, kameras pāriet uz melnbaltu filmēšanu un tiek noņemts infrasarkanais filtrs. Šādā režīmā sensors spēj daudz jūtīgāk uztvert gaismu un precīzāk veidot attēlu. 

Bieži nakts redzamību nodrošina infrasarkanās (IR) diodes, kas iebūvētas pašā kamerā, bet ja teritorija vai objekts ir apgaismots ar citiem gaismas avotiem, tad, iespējams,- iebūvētās gaismas nav vajadzīgas, bet dažos gadījumos pat var traucēt.

Izskatīsim vairākus piemērus ar dažādu apgaismojumu, un izvērtēsim plusus un mīnusus.


Lasīt vairāk

Dahua trīskāršā drošības tehnoloģija - TiOC

Drošības risinājumu pielietojuma scenāriju prasības aizvien pieaug. Tradicionālais aprīkojums vairs nespēj tās izpildīt, tāpēc bieži sastopamas sekojošas problēmas: pārāk daudz viltus trauksmes, kuras ierosina dzīvnieki, kukaiņi, koku lapotne, lietus un citi objekti, kas nav novērošanas mērķis. Lai izvērtētu trauksmes veidu, ir jāskata videoierakstu, kad pēc notikuma jau ir pagājis kāds laiks. Melnbaltie nakts ieraksti nenodrošina pietiekoši kvalitatīvus vizuālos pierādījumus. Lai izveidotu prasībām atbilstošu sistēmu, ir jāpērk tāds papildus aprīkojums kā ārējie mikrofoni, skaļruņi, detektori un sirēna ar trauksmes gaismām. Turklāt papildus aprīkojuma montāža palielina sarežģītību un laika patēriņu pie uzstādīšanas.

Lai risinātu iepriekš minētās problēmas, Dahua Technology ir laidis klajā spēcīgu tehnoloģiju – “Trīs funkcijas vienā kamerā” jeb TiOC.

 

Lasīt vairāk
Par MumsPiegādes noteikumiVideoPakalpojumiKontakti